İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Doğal Yollarla Kirpik Gürleştirme ve Uzatma Yöntemleri

Doğal Yollarla Kirpik Gürleştirme ve Uzatma Yöntemleri

Doğal Yollarla Kirpik Gürleştirme ve Uzatma Yöntemleri

Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Yöntemleri

Kişisel bakım denildiği zaman hiç şüphesiz akla gelen ilk şeylerden birisi de kirpik bakımıdır. Kimi kadınlar doğuştan şanslı olarak gür ve sık kirpiklere sahipken kimi kadınlar ise bu konu da daha şansız olabiliyor. Ancak doğal görünümlü sık kirpiklere sahip olmak çokta zor değil.
Gelişen ve değişen dünya ile kozmetik sektörü de çok fazla ilerleme kaydetti. Bu ilerlemeler sonucunda birçok kirpik serumu, besleyici ürünler üretildi. Bu sayede birçok kadın hayalinde ki kirpiklere ulaştı. Ancak bu ürünlerin yapısında olan kimyasallar kişilerin endişelenmesine neden olabilmektedir. Böylece doğal kürlerle kirpikleri uzatma yöntemleri araştırılmaya başlandı.

Doğal Ürünlerle Kirpikleri Uzatmak Mümkün Müdür?

Evinizden hiç çıkmadan tamamen doğal ürünlerle gür ve kavisli kirpiklere sahip olmanız artık olağan bir durum. Yapılması gereken tek şey uygun malzemeleri kullanmaktır.

Doğal Yollarla Kirpik Gürleştirme ve Uzatma Yöntemleri

Evde Kirpik Gürleştirmek İçin 5 Yöntem

  1. Boşalmış maskara kutularını ve fırçalarınızı güzelce dezenfekte etmelisiniz. Temizlediğiniz bu fırça ile günde iki kere kirpiklerinizi fırçalamak kirpiklerinizin uzamasına yardımcı olacaktır.
  2. Temizlediğiniz maskara kutusuna koyacağınız zeytinyağı ile düzenli bir kirpik ritüeli oluşturabilirsiniz. Zeytin yağı genellikle saçların dökülmesini önlemek amacıyla kullanılır. Ancak en önemli özelliklerinden birisi de tıpkı saçlarda olduğu gibi kirpiklerinde dökülmesini engelleyerek yeni kirpiklerin üretimine yardımcı olur. Haftada 4 kere uygulayacağınız zeytin yağı kürü ile daha gür kirpiklere kavuşmanız oldukça kolay olacaktır.
  3. Gece uyumadan önce kirpiklerinize vazelin ile yapacağınız masaj ile kirpiklerinizin daha güçlü olmasına yardımcı olacaksınızdır. Sabah uyandığınızda ılık su ile kirpiklerinizi durulamayı unutmayınız. Eczanelerden satın alınan E vitaminlerinin en güzel alternatifi kesinlikle vazelinlerdir.
  4. Gün boyu size eşlik eden göz makyajını temizlerken kirpiklerinizden rimeli iyice temizlediğinizden emin olmalısınız. Bu işlem için herhangi bir makyaj temizleme suyu veya bebe şampuanları oldukça kullanışlı olacaktır. Göz çevrenizin sağlığı ve kirpiklerinizin yıpranmaması için makyaj temizliğinizi yaparken hassas dokunuşlarda bulunduğunuzdan emin olmanızı öneririz.
  5. Kirpiklerinizi kavisli bir hale getirmek için kullandığınız kirpik kıvırıcılara sonsuza kadar veda etmelisiniz. Yapılan araştırmalar kirpik kıvırıcıların kirpiklerin yıpranarak zayıflamasına neden olduğunu göstermektedir.

 

binance üye ol
Tepkinizi 8 milyar insana belirtmek ister misiniz?

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?